Søg
  • Jazzens Venner Randers

generalforsamling 22. februar

Jazz Randers indkalder hermed til den årlige ordinære generalforsamling tirsdag 22. februar kl. 19.30 på "kontoret" i Underværket, Stemannsgade 9C, 8900 Randers.

Generalforsamlingen henvender sig først og fremmest til foreningens medlemmer, men andre interesserede jazzvenner er også velkomne - dog uden stemmeret.


Dagsordenen følger foreningens vedtægter, som kan ses her på hjemmesiden. Har du forslag til generalforsamlingens punkt vedr. indkomne forslag, så skal det sendes på mail til formanden Christian Borg på borg5600@gmail.com senest 8 dage inden generalforsamlingen. Straks efter vil den endelige dagsordenen med indkomne forslag og forslag til valg blive udformet og tilsendt medlemmer samt interesserede, der er på foreningens mailliste. Denne indkaldelse er også sendt til maillisten, og her er vedhæftet kopi af foreningens årsregnskab med budgetforslag for 2022.

31 visninger0 kommentarer

Seneste blogindlæg

Se alle